Strona główna Region Krotoszyn Zjechał na prawo do rowu i uderzył w drzewo [FOTO]

Zjechał na prawo do rowu i uderzył w drzewo [FOTO]

0

Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Koźmin Wielkopolski, samochód gaśniczy z OSP Wałków.

– Samochód ciężarowy z naczepą chłodnią na prostym odcinku drogi zjechał na prawo do rowu i uderzył w drzewo, które się przewróciło na pole. W szoferce na tylnej kanapie leży poszkodowany kierowca, który nie ma możliwości samodzielnie opuścić pojazdu ze względu na zmiażdżoną kabinę, kierowca jest przytomny. Droga częściowo zablokowana – mówi  bryg. Tomasz Niciejewski. 

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycięli drzwi i obcięli oparcia fotela pasażera z równoczesnym udzieleniem wsparcia psychicznego poszkodowanemu. Poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny, przełożono na deskę i wspólnie z ratownikami medycznymi ewakuowano do karetki. Ratownik medyczny podjął decyzję o przetransportowaniu osoby poszkodowanej do szpitala. W pojeździe odłączono akumulator, a następnie położono poduszkę z piany ciężkiej pod rozbitym pojazdem, celem zabezpieczenia przed powstaniem pożaru. Działania trwały 1 godzinę 38 minut.

Zdjęcia: asp. Sztab. Mariusz Zasieczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj