Strona główna Wiadomości Gospodarka i finanse Zieleniak na Konopnickiej do „liftingu”. Już trwają prace

Zieleniak na Konopnickiej do „liftingu”. Już trwają prace

0

Zdemontowane zostały stare blaty stołów oraz zadaszenia i stragany. Projekt zieleniaka przy ulicy Konopnickiej przypomina ten, który powstał przy Tomczeka. Będzie to stalowa wiata handlowa o powierzchni ok. 187 m2, z pełnym węzłem sanitarnym i oświetleniem.

Głównym założeniem modernizacji jest wyrównanie zniszczonej, nierównej nawierzchni. Handlowcy na ul. Konopnickiej będą także stacjonowali pod zadaszeniem. To istotna zmiana biorąc pod uwagę opady deszczu, które do tej pory niejednokrotnie utrudniały sprzedaż. Ważnym aspektem ma być nie tylko praktyczny efekt tej modernizacji, ale zmiany wizerunkowe. – Podejmujemy kolejne kroki, żeby ożywić centrum miasta. Zmodernizowany plac handlowy z pewnością poprawi wizerunek tej części miasta i zieleniak po prostu nie będzie „odstraszał” – mówi Jakub Szczurek, zastępca prezydent miasta Ostrowa Wlkp.

Na placu handlowym pozostaną dotychczasowe kontenery blaszane, powstanie też kontener z WC. Teraz stoiska zostały przeniesione na plac w sąsiedztwie apteki przy Konopnickiej. Cała inwestycja opiewa na nieco ponad 516 tysięcy złotych. Już w październiku ma być oddana do użytku. O szczegółach prac w materiale filmowym mówi Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj