Strona główna Sport Koszykówka Zabójca z Kalisza usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie

Zabójca z Kalisza usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie

0

Jak ustalono bezpośrednio przed tragicznym zdarzeniem sprawca zakupił nóż i bez ustalonego powodu zaatakował przy jego użyciu 60-  latka, usuwającego w chwili zdarzenia śnieg z terenu dworca. Dokonane w sprawie wstępne ustalenia nie wykazały, aby mężczyźni wcześniej się znali.  W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzony mężczyzna, pomimo udzielenia mu szpitalnej pomocy medycznej zmarł.       

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator przedstawił sprawcy zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego 26- latek, przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie potrafił jednakże podać motywów swojego działania.

Przestępstwo to – kwalifikowane z art. 148 § 1 kk – zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat , karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności. 18 stycznia prokurator wystąpił do sądu w Kaliszu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj