Strona główna Region Kalisz Wodna policja w gotowości. Sezon właśnie ruszył

Wodna policja w gotowości. Sezon właśnie ruszył

1

„Szałe” – czyli Zalew Pokrzywnicki znajduje na terenie gminy Opatówek. Akwen z jednej strony otoczony jest lasem Winiarskim z drugiej domami jednorodzinnymi oraz działkami rekreacyjnymi. To właśnie w tym rejonie już kolejny rok z rzędu będzie funkcjonowała Sezonowa Komórka Specjalistyczna Policji.

– Do służby na tym akwenie oddelegowywani są funkcjonariusze, których zadaniem jest dbać o bezpieczeństwo osób kąpiących się i uprawiających sporty wodne, jak również ludzi wypoczywających nad brzegami jeziora i na pobliskich terenach. Do nich też będą mogli się zwrócić urlopowicze, którzy staną się ofiarami przestępstwa, albo wykroczenia. W ramach codziennych służb policjanci będą współpracować również z WOPR oraz Strażą Rybacką. Wspólnie będą kontrolować wędkarzy oraz walczyć z kłusownictwem. Posterunek, podobnie jak w poprzednich latach, usytuowany jest w pobliżu Motelu „Maria” w miejscowości Szałe – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Do służby w patrolach wodnych kierowani są funkcjonariusze odpowiednio przeszkoleni w zakresie ochrony życia i zdrowia, posiadający specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych oraz kursy sternika motorowodnego. Dzięki temu  są w stanie nie tylko podjąć szybko akcję ratowniczą na wodzie, ale także udzielić (na przykład tonącemu) niezbędnej pomocy medycznej przed przybyciem lekarza.

źródło: KMP Kalisz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj