Strona główna Region Kalisz Włamał się na konto gracza. Dobrowolnie poddał się karze

Włamał się na konto gracza. Dobrowolnie poddał się karze

0

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator ustalił, że oskarżony omijając lub przełamując zabezpieczenia poczty email pokrzywdzonego korzystając z dostępu do internetu uzyskał dostęp do informacji dla niego nie przeznaczonych, po czym zmienił hasła i adresy dostępowe służące do dostępu do konta gry, w wyniku czego pokrzywdzony stracił całkowity do niej dostęp.

– Przesłuchany w toku postępowania dotychczas niekarany 22 latek złożył zaakceptowany przez prokuratora wniosek o dobrowolne poddanie się karze w wymiarze 8 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie oraz obowiązek zapłaty kosztów postępowania w całości – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przestępstwo wpływania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na dane  informatyczne z art. 287§1 kodeksu karnego – zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy  do 5 lat, a uzyskanie dostępu do informacji nieprzeznaczonej dla sprawcy poprzez ominięcie zabezpieczeń  zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego w Ostrołęce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj