Strona główna Region Ostrów Wlkp. Wieża na Piaskach zniszczona przez… korniki

Wieża na Piaskach zniszczona przez… korniki

5

Wieża Na5pięć ma już 9 lat. Jej nazwa ma wskazywać na pięć zawartych w niej atrakcji: ścianę wspinaczkową, zjazd tyrolski, pionowy park linowy, skok wahadłowy i drabinkę. Jej postawienie kosztowało 200 tys. zł. Teraz żeby jej nie likwidować, trzeba będzie dołożyć kolejne kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy na remont.

– Obecnie czekamy na wycenę prac. Jeżeli koszty nie przekroczą 30 tys. zł wykonamy remont jeszcze w tym sezonie. Obawiam się jednak, że kwota może okazać się wyższa, wtedy będziemy musieli poczekać do przyszłego roku – wyjaśnia Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim.

Wymiana głównych słupów będzie się wiązała z rozbiórką wieży. W tym przypadku kosztowny nie będzie tyle materiał, co same prace. Na szczęście do funkcjonującego obok parku linowego kornik się nie dobrał.

5 KOMENTARZE

  1. Szanowny Panie Redaktorze widzę, że sam Pan nie wie o czym pisze… Raz używa Pan nazwy ,,Wieża Na5ięć” a w innym zdaniu ,,Wieża Na5pięć” Jak w końcu brzmi ta nazwa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj