Strona główna Wiadomości Twój Problem Nasza Sprawa. Już dziś premiera nowego odcinka

Twój Problem Nasza Sprawa. Już dziś premiera nowego odcinka

0

Czy w Odolanowskim Centrum Integracji Społecznej doszło do finansowego przekrętu? Zdaniem naszych rozmówców tak. Kwoty o jakich mowa sięgają dziesiątek tysięcy złotych. Pieniądze miały powędrować do prywatnych kieszeni nieżyjącego już Piotra Cebulskiego, a które rzekomo wypracowane zostały kosztem osób zatrudnionych za publiczne pieniądze.

O mechanizmie jaki miał miejsce w Centrum Integracji Społecznej postanowili opowiedzieć nam Cezariusz Słomkowski i Tadeusz Grocholski (na zdjęciu). Dobrego imienia Piotra Cebulskiego broni jego brat znany m.in. z działalności artystycznej – Bogusław Cebulski (na zdjęciu poniżej). Ten nie zostawia suchej nitki na tych, którzy mieli manipulować jego bratem, wykorzystując go bez żadnych skrupułów.

Co jest w stanie zrobić ojciec w sądowej batalii, który uważa, że ma lepsze warunki do opieki na dzieckiem niż jego matka? Jak się okazuje wiele. Pan Michał Plota ze Szczurawic w gminie Raszków walczy przed sądem ze swoją byłą żoną o prawo do opieki nad 9 – letnim synem Mikołajem. Kobieta na stałe mieszka w Niemczech i zdaniem dziadków chłopca nie ma możliwości opieki nad dzieckiem. Dodatkowo Mikołaj nie chce być z matką, mimo tego sąd w pierwszej instancji wydał wyrok, który nakazał natychmiast ojcu oddać dziecko matce.

Na koniec powrócimy do wydarzeń sprzed 3 lat, kiedy to w gminie Doruchów w powiecie ostrzeszowskim doszło do przekształceń w tamtejszej oświacie. Mowa o trzech szkołach podstawowych w Przytocznicy, Torzeńcu i Morawinie. Z ust wówczas protestujących padały zarzuty, że to zamach na gminną oświatę. Po burzy wyszło jednak słońce.

Premiera programu w piątek o godzinie 20:40 na antenie TV Proart. W poniedziałek magazyn dostępny będzie także na stronie www.tvproart.pl. 

A tutaj obejżeć można pierwszy odcinek magazynu:

http://tvproart.pl/vod/#/categories/shows/movies/twoj-problem-nasza-sprawa

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj