Strona główna Wiadomości Na sygnale Sprawca śmiertelnego wypadku w Jankowie Przygodzkim trafił do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Sprawca śmiertelnego wypadku w Jankowie Przygodzkim trafił do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

3

Była sobota, około godz. 23:00. Na łuku drogi z Przygodzic do Jankowa Przygodzkiego (niemal vis-a-vis Gospodarstwa Rybackiego) kierowca Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem.

Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,  w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, czym doprowadził do przewrócenia się na dach pojazdu, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawca został ujęty przez policję. Do zatrzymania doszło w Przygodzicach, mężczyzna miał 0,83 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, nigdy nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami.

Za doprowadzenie do śmiertelnego wypadku znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy uzasadniając powyższe między innymi możliwością orzeczenia wobec niego surowej kary bezwzględnego pozbawienia wolności oraz uprawdopodobnioną ucieczką z miejsca wypadku obawą utrudniania prowadzonego postępowania – dodaje Maciej Meler.

Sąd w całości przychylił się do tego stanowiska.

 

 

3 KOMENTARZE

  1. jak dla mnie też za mało tej osobie nikt życia nie wróci a on po 12 latach wyjdzie i bedzię to samo a po drugie też nie wiemy czy poszkodowana Aleksandra przeżyję a jeśli tak czy będzie normalnie funkcjonować ?tylko dziwi mnie to wiedząc ze kierowca jest pod wpływem alkoholu zgodzili się na podwiezienie ich do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj