Strona główna Region Kępno Śledził, nękał telefonami i groził. Trafił za kratki

Śledził, nękał telefonami i groził. Trafił za kratki

0

16 grudnia 2016 roku mężczyzna został skazany za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. – W ramach wyroku sąd orzekł wobec niego między innymi zakaz polegający na powstrzymywaniu się od kontaktowania osobiście, pisemnie, telefonicznie, i za pośrednictwem internetu z pokrzywdzoną poza sprawami związanymi z wykonywaniem władzy rodzicielskiej i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 20 m przez okres 3 lat od uprawomocnienia wyroku – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Po odbyciu dziewięciu miesięcy kary pozbawienia wolności  mężczyzna opuścił 17 maja 2017 roku zakład karny i pomimo orzeczonego zakazu i w okresie pomiędzy 17 a 23 maja nachodził pokrzywdzoną w jej miejscu zamieszkania, siedział przed kamienicą obserwując okna jej mieszkania,  nękał telefonami, domagał się wpuszczenia do mieszkania dzwoniąc domofonem, a także formułował groźby pozbawienia życia, które wzbudziły u podejrzanej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

 Z uwagi na powyższe prokurator, zarzucił podejrzanemu dopuszczenie się łącznie pięciu przestępstw, z tego części w warunkach recydywy i  skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec  mężczyzny środka w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje rzecznik.

Sąd w pełni przychylił się do argumentacji zawartej we wniosku prokuratura i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wskazując, iż wyłącznie stosowanie powyższego środka jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania i zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj