Strona główna Wiadomości Ciekawostki Rower Miejski dla ostrowian. To już pewne

Rower Miejski dla ostrowian. To już pewne

5

System roweru miejskiego pojawi się w Ostrowie Wielkopolskim. Dzisiaj miasto podpisało umowę z firmą NextBike Polska S.A. na wdrożenie w dużej mierze darmowych jednośladów dla mieszkańców. W tym roku ruszy program pilotażowy, bo na dwóch stacjach zaparkuje na razie 20 rowerów. Docelowo jednak miasto ma stać się miejscem iście rowerowym.

– Chcemy, by miejska infrastruktura rowerowa się rozbudowała. Przygotowaliśmy nawet specjalny audyt rowerowy, by poruszanie się po mieście rowerem było komfortowe i bezpieczne. Będziemy z tego opracowania korzystać i na jego podstawie infrastrukturę rowerową rozbudowywać. Pozyskujemy na to środki unijne, jak ostatnia rekordowa dotacja z ZIT-ów w wysokości 32 milionów na walkę z emisją szkodliwych pyłów do atmosfery – mówi prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek.

Rowery Miejskie będzie obsługiwać i nadzorować ostrowska spółka MZK. To jeden z elementów wdrażania ekologicznego systemu transportu w mieście. Oprócz tego spółka zakupi elektryczne i niskoemisyjne autobusy, wyposaży przystanki w biletomaty czy ujednolici kolorystykę transportu publicznego. – Firma NextBike dostarczy rowery i stacje, całą obsługę bierzemy na siebie, będziemy się tego uczyć. Może dochodzić do uszkodzeń rowerów, ale będziemy musieli się do tego dobrze przygotować i kontrolować na bieżąco ich stan. Docelowo chcielibyśmy, by rowerów było kilkadziesiąt. Nie jest wykluczone, że będziemy się starali o innowacje, takie jak być może rowery dla dzieci – wyjaśnia Bartosz Ziółkowski, prezes spółki MZK.

Pierwsze pilotażowe stacje będą przy ulicy Dworcowej, czyli w sąsiedztwie pewnego rodzaju węzła komunikacyjnego, przesiadkowego, natomiast druga stacja w okolicy ulicy Paderewskiego przy Basenie Miejskim, gdzie powstać ma parking buforowy. Rowery Miejskie w Ostrowie mogą pojawić się już we wrześniu, ale termin ten nie jest oficjalnie potwierdzony. Szczegóły w materiale filmowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: nextbike.pl / materiały promocyjne firmy Nextbike

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj