Strona główna Wiadomości Ciekawostki Rok wśród książek w ostrowskiej bibliotece. Co wypożyczaliśmy najczęściej?

Rok wśród książek w ostrowskiej bibliotece. Co wypożyczaliśmy najczęściej?

0

Sensacja, literatura obyczajowa, fantastyka czy reportaż – te gatunki literackie cieszyły się w minionym roku największym zainteresowaniem czytelników ostrowskiej Biblioteki Publicznej. Ostrowska książnica ma już gotowy ranking czytelniczy za miniony rok. Miejsca na podium są różnorodne. – Najchętniej wypożyczana była książka Blanki Lipińskiej „365 dni”, na drugim miejscu uplasowała się książka Krystyny Mirek „Tylko jeden wieczór”, a na trzecim „Bieguni” Olgi Tokarczuk. Tu warto dodać, że efekt Nagrody Nobla trwa i książki Olgi Tokarczuk są cały czas w naszej bibliotece wypożyczane. Dużym zainteresowaniem cieszyły się w minionym roku też takie gatunki jak reportaż czy kryminał – mówi dyrektor ostrowskiej Biblioteki Publicznej Włodzimierz Grabowski

Jak podkreśla szef książnicy, na wzrost zainteresowania wpływają nie tylko nagrody, ale też ekranizacje. Tu przykładem może być serial na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. – Ten pisarz ma swoich wiernych fanów, każda jego książka cieszy się dużą popularnością, ale teraz ma szanse na kolejnych fanów zachęconych serialem – mówi Przemysław Zwias.

Starszy bibliotekarz w ostrowskiej Mediatece mówi też, że sporym zainteresowaniem cieszy się ostatnio w miejscowej Mediatece także komiks – nie ten do dzieci, ale skierowany do starszej młodzieży i dorosłych.

Jak podkreślają bibliotekarze, chętnie sięgaliśmy po literaturę regionalną. Nasze zainteresowania oscylowały wokół historii miasta czy regionu, ciekawostek z dawnych lat czy solidnych opracowań poszczególnych tematów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj