Strona główna Region Ostrów Wlkp. Rodzinne malowanie do muzyki Chopina

Rodzinne malowanie do muzyki Chopina

0

Do szkoły przybyło tego popołudnia 11 rodziców ze swoimi pociechami uczęszczającymi do klas I-III, a także dwie babcie. Organizatorki przygotowały kartki rysunkowe oraz kredki i ołówki, za pomocą których rodzice, dzieci lub rodzic wraz z dzieckiem mieli przedstawić słuchany utwór F. Chopina. Po wstępie zapoznającym przybyłych w jakim celu się spotkaliśmy włączono walca cis-moll i zaczęła się właściwa część spotkania.

Wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci po pierwszym wysłuchaniu utworu przystąpili do pracy. Malowano z wielkim zaangażowaniem, a przede wszystkim w ogromnym skupieniu. Na holu panowała niezwykła cisza – słychać było tylko muzykę. Malowały dzieci, dorośli oraz były też prace wspólne. Pomysły i fantazje były przeróżne. Każdemu uczestnikowi muzyka nasuwała inne skojarzenia. Dodać należy, że najmłodszą uczestniczką rodzinnego malowania była 3 – letnia dziewczynka, która pełną godzinę pracowała kredkami na swojej kartce. Wszystkie powstałe prace są inne i wszystkie piękne. Rodzicom bardzo się to malowanie podobało i nie żałowali decyzji poświecenia swego wolnego czasu i przyjścia po południu do szkoły. Szczerze dziękowali organizatorkom za miłe i ciekawie zorganizowanie popołudnia. Wszystkie prace malarskie można podziwiać na gazetce holu i piętra. Projekt edukacyjny „Herbatka z Chopinem” został zrealizowany ze środków Stowarzyszenia „Czas dla dzieci”.

Bardzo serdecznie dziękujemy zarządowi Stowarzyszenia za pomoc, wsparcie i umożliwienie realizacji zadań. Organizatorki projektu: Alicja Baranek i Bogna Roszyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj