Strona główna Region Przygodzice: Zastrzyk gotówki z Unii. Będą duże projekty

Przygodzice: Zastrzyk gotówki z Unii. Będą duże projekty

0

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach duży zastrzyk gotówki otrzymał dzięki Wielkopolskiemu Programowi Operacyjnemu na lata 2014-2020. Budynek placówki przejdzie gruntowną termomodernizację. Projekt został już przygotowany.

W kolejce jest też kompleks szkolny w Chynowej wraz z halą sportową i przedszkolem. Docieplenie budynków i wykonanie instalacji fotowoltaicznej szacuje się na około 7 mln złotych, z czego ponad 85% czyli około 5 mln złotych będzie dofinansowane ze wspomnianej puli środków unijnych.

Dębnica czeka na przebudowę sali wiejskiej. I doczeka się, bowiem inwestycja o wartości ponad 1,3 mln także jest w przygotowaniu. Dofinansowanie sięgnie nawet 870 tysięcy złotych. Tym razem po finansowy zastrzyk sięgnięto do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na poniższym projekcie – teren wokół sali.

Budynek Urzędu Gminy w Przygodzicach zmieni wizerunek dzięki 4-milionowej dotacji unijnej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Projekt prezentuje się nowocześnie i zupełnie odmiennie od dotychczasowego wizerunku urzędu wzorowanego na dawny Dom Ludowy.

Pozostałe środki unijne ulokowane zostaną przede wszystkim w drogi gminne czy budowę kanalizacji. – Te środki pozwolą nam zrealizować wiele przedsięwzięć ważnych dla gminy i regionu. Dzięki nim możemy się rozwijać i zasypywać cywilizacyjne luki. Wiele inwestycji, szczególnie na wsiach jest wręcz niezbędnych, szczególnie tych związanych z infrastrukturą – mówi wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj