Strona główna Region Kalisz Przesyłki ginęły w magazynie. Nieuczciwy pracownik firmy kurierskiej zatrzymany przez policję

Przesyłki ginęły w magazynie. Nieuczciwy pracownik firmy kurierskiej zatrzymany przez policję

0

Kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z firm kurierskich giną wartościowe przesyłki. Współpraca policjantów z Wydziału Kryminalnego z przedstawicielami firmy pozwoliła wytypować osobę podejrzewaną o kradzieże paczek.

Okazało się, że to 59-letni pracownik firmy, zatrudniony w magazynie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna wykorzystywał chwilową nieuwagę współpracowników i kradł paczki, które kurierzy przygotowywali już do załadunku na pojazdy spedycyjne – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Nieuczciwy pracownik jest podejrzewany o kradzież ośmiu przesyłek, w okresie od listopada 2016r. do stycznia 2017r. We wszystkich skradzionych paczkach znajdowały się nowoczesne smartfony. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę blisko 12 tys. złotych.

59-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do zarzucanego czynu. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów o wartości 4,5 tys. złotych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj