Strona główna Region Jarocin „Prędkość – zero tolerancji” – kolejna akcja policji

„Prędkość – zero tolerancji” – kolejna akcja policji

0

Cały czas na drogach naszego województwa odnotowujemy wiele wypadków drogowych, często śmiertelnych. Ogromna ilość osób zostaje rannych, a wiele osób siada za kierownicą pod wpływem alkoholu.

„Prędkość – zero tolerancji” ma na celu eliminowanie takich zachowań i zdarzeń. Kierowcy łamiący prawo, a także inni uczestnicy ruchu drogowego, nie mogą w tych dniach liczyć na policyjne pouczenia.

Przypominamy, prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Każde 10km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia.

Nie tylko kierowcy samochodów są ofiarami, bądź sprawcami wypadków drogowych. Motocykliści, rowerzyści i piesi również są zobowiązani do przestrzegania powyższych zasad. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na uwadze przepisy ruchu drogowego. Znajomość przepisów, odpowiednie wyposażenie naszego środka transportu, używanie odblasków – te wszystkie elementy mają wpływ na nasze drogowego bezpieczeństwo.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj