Strona główna Wiadomości Kultura i rozrywka Plakaty Guntera Rambow. Ideologia i sztuka na afiszach

Plakaty Guntera Rambow. Ideologia i sztuka na afiszach

0

Gunter Rambow to jeden z najwybitniejszych światowych plakacistów, jest w ścisłej czołówce mistrzów w tym fachu. Już jego pierwszy plakat popełniony w karierze z motywem kartofla zyskał trzecia nagrodę w prestiżowym konkursie europejskim. Potem były już kolejne plakaty, których łącznie stworzył kilkaset.

Rambow od 2003 roku jest na zasłużonej emeryturze, ale nadal jest na niemalże każdym wernisażu swoich wystaw. Jego prace to głównie plakaty teatralne takie jak do słynnego spektaklu „Othello”, wielokrotnie nagradzany. To też wizytówki instytucji takich jak Amnesty International czy doceniony w świecie cykl plakatów dla wydawnictwa Fischer.

Po raz pierwszy wystawa danego artysty podzielona jest na trzy części między różne placówki kulturalne. Część prac znajduje się w Ostrowskim Centrum Kultury – szczególnie dotyczące wydawnictwa Fischera, pierwsze prace w dorobku plakacisty i te ze znanym motywem kartofla. W Forum Synagoga znajdziemy plakaty spektakli operowych, a w Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi oglądać można największą ekspozycję kilkudziesięciu plakatów o różnym przekroju tematycznym.

Plakaty zostaną w Ostrowie Wielkopolskim do końca sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj