Strona główna Region Kalisz Piotr Goździewicz olimpijskim mistrzem Europy

Piotr Goździewicz olimpijskim mistrzem Europy

0

Wiedzieliśmy, że jest mocny, bo udowadniał to w tym roku już parokrotnie, na najważniejszych krajowych imprezach. Jego dotychczasowy życiowy rekord to 18,63 m, ale jak podkreśla trener Marcin Małecki, na treningach uzyskiwał jeszcze lepsze wyniki. Przed zawodami przekraczał granicę 19. metra i tym samym rozmiary klubowej rzutni. Nic więc dziwnego, że na Węgrzech był faworytem konkursu pchnięcia kulą, ale tym czego dokonał dzisiaj, na oczach całej Europy, zaskoczył chyba nawet samego siebie. Trener Małecki długo nie mógł dać wiary informacjom jakie napłynęły z Győr. Jego podopieczny, Piotr Goździewicz, 16-latek z Kalisza, wygrał rywalizację w fantastycznym stylu, uzyskując nowy rekord życiowy 19,41m !

 Pierwsza kolejka nie należała do udanych, ale już w drugiej Piotr poprawił swoją „życiówkę” (18,84m). Fantastycznie spisał się jednak jego główny rywal, rzucając na odległość 19,35 m, wydawało się więc, że tak wysoko zawieszoną poprzeczkę niełatwo będzie pokonać. A jednak stało się. Trzecia próba była mistrzowskim popisem w wykonaniu Piotra. Kula poszybowała na odległość 19,41m! To drugi wynik w historii EYOF w kategorii U-17 i najlepszy aktualnie wynik na świecie – podkreśla szczęśliwy trener Marcin Małecki.

Wprawdzie ostatnia próba Piotra okazała się spalona, ale obserwujący rywalizację twierdzą, że kula wylądowała na 20. metrze.

źródło: kalisz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj