Strona główna Region Kalisz Oszuści znowu skuteczni. Tym razem „na wypadek”

Oszuści znowu skuteczni. Tym razem „na wypadek”

0

Podobnie jak w innych tego typu zdarzeniach, wszystko zaczęło się od telefonu do starszej osoby. W tym przypadku telefon odebrała 90-letnia kaliszanka. Osoba, która zadzwoniła podała się za policjanta.

Rozmówca powiedział kobiecie, że jej syn spowodował wypadek drogowy i chce ugodowo załatwić sprawę z pokrzywdzonym. Aby, tak się stało potrzebuje szybko dużej kwoty pieniędzy. Kobieta myśląc, że pomaga bliskiej osobie postanowiła zorganizować pieniądze. Ponieważ nie dysponowała całością sumy, zdecydowała się na zaciągnięcie kredytu – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

Kaliszanka była tak zmanipulowana przez oszustów, że pomimo zainteresowania pracowników banku sytuacją, postanowiła nie mówić prawdy. Wytłumaczyła, że pieniądze potrzebne są jej na remont mieszkania. Zgromadzoną gotówkę przekazała nieznajomemu mężczyźnie, który pojawił się w jej mieszkaniu.

– Kobieta nie zdawała sobie sprawy, że padła ofiarą przestępców. Domyśliła się dopiero dwa dni później, podczas odwiedzin syna. Wtedy też zdecydowała się powiadomić Policję – dodaje rzecznik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj