Strona główna Wiadomości Ostrószka na ulicach miasta

6 KOMENTARZE

  1. niestety jest to według mnie bardzo kontrowersyjny sposób na ozdobę miasta z jednej prozaicznej przyczyny – te symbole stanowią zagrożenie,stoją w dość uczęszczanych miejscach ruchu pieszych i mogą spowodować upadek! Są bardziej rozsądne sposoby na promocję naszego miasta. Proponuję coś z tym zrobić nim ktoś zrobi sobie krzywdę!

  2. Pani Agnieszko! Pytanie z gramatyki (serio!): Jakiego rodzaju jest „ostrószka”? Czy to jest TEN ostrószka (ostrószek?) czy TA ostrószka czy może TO ostrószko? Bo z tekstu nijak nie mogę tego wywnioskować – cyt. „W miejskiej przestrzeni pojawiły się ostrószka” – TE ostrószka? Czy jakoś inaczej? Proszę wyjaśnić, bo wygląda mi to na jakiś niezbyt udany neologizm.

  3. Te ostrószka, bo – w liczbie pojedynczej – to ostrószko, czyli imię miejskiej maskotki, czerwonego uśmiechniętego jabłuszka. Nadanie tego imienia odbyło się prawie 10 lat temu (19 października 2007 r.) w ostrowskim ratuszu.

  4. Świetny pomysł, mam nadzieję że pojawi się ich więcej, ostatniej niedzieli wybraliśmy się z dziećmi na poszukiwania, super spędzony czas a dzieci zachwycone. Fajny pomysł gratulacje !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj