Strona główna Region Ostrów Wlkp. Oskarżona radna wydaje oświadczenie

Oskarżona radna wydaje oświadczenie

2

Ostrowska prokuratura w toku postępowania zgromadziła materiały, które pozwoliły na postawienie radnej Magdalenie Waliszewskiej dwóch zarzutów.

Pierwszy dotyczy tego, że w okresie od paździenria 2015 roku do końca marca 2016 roku przywłaszczyła powierzone jej środki finansowe w kwocie 21 tysięcy złotych, w ten sposób, że wykazywała wypłaty wynagrodzeń w kwocie wyższej, niż miało to miejsce w rzeczywistości.

Drugi zarzut dotyczy przywłaszczenia kwoty 3.200 złotych. To z kolei niewypłacona kwota jednej z zawodniczek TS Ostrovia. Magdalenie Waliszewskiej grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura już skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niej.

OŚWIADCZENIE MAGDALENY WALISZEWSKIEJ 

Informuję, że z dniem 14 lipca 2017 roku zawiesiłam swoje członkostwo w Klubie Radnych „Przyjazny Ostrów”. O mojej decyzji poinformowałam przewodniczącego klubu.

Decyzję tę podjęłam w związku z postawionymi mi przez prokuraturę zarzutami oraz negatywną kampanią medialną, która temu towarzyszy. Mimo gwarantowanego Konstytucją RP domniemania niewinności, są osoby oraz media, które już w tej chwili publicznie wydały na mnie wyrok. W niewybredny sposób wkroczono również w moje życie prywatne i naruszono spokój mojej rodziny.

Oświadczam, iż nie czuję się winna postawionych mi zarzutów i wierzę, że sprawa zakończy się dla mnie pozytywnie. Jednak do czasu jej rozstrzygnięcia nie chcę, aby towarzysząca temu negatywna kampania medialna, rzutowała na wizerunek radnych oraz decyzje podejmowane przez Klub Radnych „Przyjazny Ostrów”.

Magdalena Waliszewska

 

2 KOMENTARZE

  1. Przywłaszczyła kase i jeszcze udaje że nic złego sie nie stało, bo co? Bo pani radna, nie ma upustu droga pani, wszystkich mierzymy taka samą miarą, chociaż wiem że znajomości i inne knyfy panią wybronią z zarzutu!! Pieprzona korupcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj