Strona główna Region Kalisz Zmiany w kaliskich parafiach. Jakie? [pełna lista]

Zmiany w kaliskich parafiach. Jakie? [pełna lista]

0

Przejście w stan spoczynku (od 30 czerwca):

  1. Ksiądz Prałat Kazimierz BRDĘK z parafii pw. Św. Anny w Niedźwiedziu
  2. Ksiądz Kanonik Józef NOWACKI z parafii pw. Zwiastowania NMP w Dębem

Nominacje dziekańskie:

  1. Ksiądz Proboszcz Zbigniew PORĘBSKI SDB – Dziekan Dekanatu Twardogórskiego (od 15 lipca)

Zmiany proboszczowskie (1 lipca):

  1. Ksiądz Kanonik Ryszard JAKIELCZYK z parafii pw. Św. Apostołów Filipa i Jakuba w Bukownicy do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Łubnicach
  2. Ksiądz Kanonik Błażej MICHALEWSKI z parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Lubini Małej do parafii pw. NMP Wniebowziętej w Witaszycach
  3. Ksiądz Proboszcz Waldemar WIERTELAK z parafii pw. Chrystusa Króla
    w Marszałkach do parafii pw. Św. Anny w Niedźwiedziu

Nominacje proboszczowskie (1 lipca):

  1. Ksiądz Wikariusz Sławomir KĘSZKA z parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaliszu do parafii pw. Zwiastowania NMP w Dębem
  2. Ksiądz Wikariusz Jarosław KOŁODZIEJ z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim do parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Lubini Małej
  3. Ksiądz Wikariusz Sebastian ŁAGÓDKA z parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu do parafii pw. Św. Apostołów Filipa i Jakuba w Bukownicy
  4. Ksiądz Kanonik Rafał SOBIERAJ zwolniony z urzędu administratora parafii pw. Chrystusa Króla w Jarocinie i ustanowiony proboszczem tejże parafii

Administratorzy (1 lipca):

  1. Ksiądz Wikariusz Mirosław LIPKA z parafii pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława
    w Burzeninie do parafii pw. Chrystusa Króla w Marszałkach

Wikariusze (1 lipca):

  1. Ksiądz Wikariusz Maciej BOROWICZ z parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Krotoszynie do parafii pw. Świętej Rodziny w Kaliszu
  2. Ksiądz Wikariusz Jacek BOSAK z parafii pw. NMP Wniebowziętej w Witaszycach do parafii pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie
  3. Ksiądz Wikariusz Wojciech DERESIŃSKI z parafii pw. Św. Apostołów Piotr i Pawła w Lututowie do parafii pw. Zwiastowania NMP w Dębem
  4. Ksiądz Wikariusz Tomasz DUTKOWIAK z parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wlkp. do parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaliszu
  5. Ksiądz Wikariusz Mariusz DRZYMAŁA z parafii pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie do parafii pw. Św. Barbary w Odolanowie
  6. Ksiądz Wikariusz Wiktor FENGER z parafii pw. Św. Barbary w Odolanowie do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim
  7. Ksiądz Paweł GOMÓŁKA z urlopu do parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wlkp.
  8. Ksiądz Wikariusz Tomasz JEŻ z parafii pw. Zwiastowania NMP w Dębem do parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu
  9. Ksiądz Wikariusz Adrian JUREK z parafii pw. Świętej Rodziny w Kaliszu do parafii pw. Św. Stanisława Bp w Czajkowie
  10. Ksiądz Piotr JUSZCZAK ze stanowiska kapelana Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp. do parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Zdunach
  11. Ksiądz Wikariusz Jacek KRZEMIŃSKI z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku do parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie
  12. Ksiądz Wikariusz Piotr MARCINISZYN z parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach do parafii pw. Świętej Rodziny w Kaliszu
  13. Ksiądz Wikariusz Krzysztof MATUSZEWSKI z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Zdunach do parafii pw. Św. Wojciecha w Wilkowyi
  14. Ksiądz Wikariusz Marek MUZYKA z parafii pw. Św. Wojciecha w Wilkowyi do parafii pw. Św. Idziego w Mikorzynie
  15. Ksiądz Wikariusz Marcin NOWICKI z parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła
    w Kraszewicach do parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach
  16. Ksiądz Wikariusz Karol ZAKRĘT z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku

Neoprezbiterzy (1 lipca):

  1. Ksiądz Dominik HERBEĆ do parafii pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława w Burzeninie
  2. Ksiądz Jakub KACZORKIEWICZ do parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie
  3. Ksiądz Mateusz KOŁODZIEJSKI do parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kraszewicach
  4. Ksiądz Łukasz URBAN do parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Krotoszynie
  5. Ksiądz Jędrzej ZACZYK do parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rajsku

Inne (1 lipca):

  1. Ksiądz mgr lic. Tomasz DROŻYŃSKI do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kaliszu (od 11 września)
  2. Ksiądz Wikariusz Karol GIBKI z parafii pw. Św. Stanisława Bp w Czajkowie do Kurii Diecezjalnej (diecezjalny koordynator ds. informatycznych; rezydent w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach)
  3. Ksiądz dr Waldemar GRACZYK ustanowiony wykładowcą teologii moralnej w WSD, wychowawcą w internacie Zespołu Szkół Technicznych w Kaliszu oraz diecezjalnym referentem ds. ekumenizmu
  4. Ksiądz Kanonik Arkadiusz HAJDASZ z rezydenta w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach na kapelana Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu
  5. Ksiądz Prałat Stanisław SZYMAŃSKI z proboszcza parafii pw. NMP Wniebowziętej w Witaszycach na rezydenta w tejże parafii
  6. Ksiądz Wikariusz Marcin KIERZEK z wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kaliszu na rezydenta w tejże parafii i skierowany na urlop naukowy do 30 czerwca 2018 roku (od 11 września)
  7. Ksiądz Kanonik Kazimierz KŁAPKOWSKI ekskardynowany do Diecezji Opolskiej
  8. Ksiądz Artur KUŁTON ze kapelana Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu na kapelana Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp.
  9. Ksiądz Wikariusz Paweł NASIADEK z wikariusza w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rajsku do pracy duszpasterskiej w diecezji Besancon we Francji
  10. Ksiądz mgr Mateusz PUCHAŁA skierowany na urlop naukowy (od 1 października)
  11. Ksiądz Wikariusz Damian WOJTOWSKI skierowany na urlop

 

Kapucyni – Wołczyn (1 lipca)

przychodzą do diecezji

o. Rafał Tański OFM Cap.– proboszcz

o. Zenon Maszczyk OFM Cap.

opuszczają diecezję

o. Bogdan Kordek OFM Cap.

o. Robert Miller OFM Cap.

Księża Salezjanie (1 sierpnia)

przychodzą do diecezji

Ks. Daniel Podulka SDB – proboszcz (Bukowice)

Ks. Krzysztof Bucyk SDB – proboszcz (Twardogóra)

Ks. Adam Jarząbek SDB – Bukowice

Ks. Dariusz Kowalczyk SDB – Cieszków

Ks. Franciszek Steblecki SDB – Goszcz

Ks. Marcin Nestorowicz SDB – Międzybórz

Ks. Jacek Bielski SDB – Twardogóra

Ks. Dariusz Szyszka SDB – Marszałki

opuszczają diecezję

Ks. Kazimierz Kozioł SDB

Ks. Ryszard Jeleń SDB

Ks. Tomasz Bejm SDB

Ks. Władysław Biczysko SDB

Ks. Piotr Drapiewski SDB

Ks. Mariusz Jawny SDB

Ks. Marcin Pyda SDB

Ks. Leonard Wilczyński SDB

Franciszkanie – Jarocin (1 lipca)

przychodzą do diecezji

o. Dacjusz Roman Pyszka OFM – proboszcz

o. Kalikst Piotr Salak OFM

opuszczają diecezję

o. Joel Stanisław Kokott OFM

Franciszkanie Konwentualni –  Kalisz (1 sierpnia)

przychodzą do diecezji

o. Jacek Brożek OFM Conv.

o. Grzegorz Stroczyński OFM Conv.

opuszczają diecezję

o. Ireneusz Wierzchowski OFM Conv.

Paulini – Wieruszów (19 sierpnia)

przychodzą do diecezji

o. Czesław Matras OSPPE

o. Marcin Wrzochol OSPPE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj