Strona główna Sport Piłka nożna Nasi w Omanie. We wtorek ruszają Mistrzostwa Świata

Nasi w Omanie. We wtorek ruszają Mistrzostwa Świata

0

Reprezentacja Polski żołnierzy po 18 godzinach lotu dotarła do Omanu do hotelu Majan Continental. Ekipa wyruszyła z Krakowa i podróżowała przez Ateny, Jordanię i Kuwejt.

Pierwsza batalię w fazie grupowej biało-czerwoni stoczą 17 stycznia, spotkają się wówczas w z reprezentacją Egiptu. Dwa dni później naszym rywalem będzie kadra Syrii. Ostatni mecz grupowy Polska zagra 21 stycznia z Kanadą. Awans z grupy uzyskają dwie najlepsze reprezentacje.

22 lata  – tyle Wojsko Polskie musiało czekać na powołanie swojej reprezentacji piłki nożnej. W skład drużyny wchodzą mundurowi, służący w jednostkach na terenie kraju, ale po służbie robią to co kochają – grają w piłkę.

Ostatnie przygotowania przed wylotem do Omanu miały miejsce na obozie w Cetniewie. – Przygotowujemy się do II-go Wojskowego Pucharu Świata, które odbędą się w Omanie. Należy dodać, że nie spodziewaliśmy się takiego awansu, gdyż na eliminacjach nie byliśmy faworytami, jako młody zespół, a udało nam się wraz z Niemcami wyjść z grupy i powalczymy o puchar – powiedział Tomasz Mucha, pierwszy trener reprezentacji Wojska Polskiego w Piłce Nożnej.

Kapitanem drużyny biało-czerwonych jest były zawodnik kilku klubów w naszym regionie, a obecnie Jaroty Jarocin – Krzysztof Matuszak (na zdjęciu z lewej). – W czerwcu zajęliśmy 2 miejsce w eliminacjach do wojskowego Pucharu Świata i w styczniu nasz zespół wyjeżdża do Omanu na turniej finałowy – mówił w rozmowie w magazynie piłkarskim Trzecia Połowa.

http://wlkp24.testowa.info/aktualnosci/18036,matuszak-zagra-w-pucharze-swiata.html

W kadrze reprezentacji był także wieloletni zawodnik Jaroty Jarocin Jacek Pacyński a także były zawodnik JKS-u a także Płomyka Koźminiec – Damian Kosiński. Pacyńskiego w ostatniej chwili z udziału w zawodach wyeliminowała kontuzja.

W kadrze reprezentacji jest także Marek Niewiada, były wielotetni zawodnik Floty Świnoujście, ale wychowanek Victorii Jarocin. Niewiada reprezentował barwy także Rolbudu Pleszew. 

Postępy naszych zawodnik można śledzić na profilu fb reprezentacji: 

https://www.facebook.com/Reprezentacja-Wojska-Polskiego-w-piłce-nożnej-1233724513323306/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj