Strona główna Region Ostrów Wlkp. „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding”

„Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding”

0

Ostrowską szkołę muzyczną reprezentowały trzy uczennice: Agata Gawrońska z kl. I SCN Izabeli Garyantesiewicz oraz Anna Borońska i Olga Szcześniak, obie z kl. II SCN Agaty Falkiewicz.

Jury, podkreślając bardzo wysoki poziom wykonawców, przyjęło do grona laureatów Agatę Gawrońską, przyznając jej II nagrodę i Annę Borońską, honorując ją IV nagrodą.

Rozdanie nagród i Koncert Laureatów odbył się bardzo uroczyście w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Jurorami tegorocznej edycji konkursu byli: przewodniczący jury –  prof. Robert Szreder (Academy of Music in Maastricht w Holandii), prof. Łukasz Błaszczyk (Akademia Muzyczna w Łodzi), mgr Ewa Iwan (ZPSM w Katowicach), mgr Anna Rzymyszkiewicz (PSM w Warszawie I w Płocku).

Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień i promowanie osiągnięć artystycznych uczniów,
a dla pedagogów jest to okazja do konfrontacji umiejętności metodyczno-pedagogicznych. Przesłuchania w konkursie są jednoetapowe, prowadzone w trzech grupach wiekowych. Wymogi programu to utwór dowolny oraz wybrana część koncertu O. Riedinga, przy czym
w trzeciej grupie dochodzi etiuda i dopuszcza się wykonanie koncertu innych kompozytorów.

Konkurs organizowany jest co dwa lata i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem pedagogów i uczniów z całej Polski. W tegorocznej edycji wzięło udział 279 uczniów – jak podkreślił przewodniczący jury, najwięcej w historii konkursu.

Konkurs „Mistrz Literatury Dziecięcej O. Rieding” objęty jest Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Patronatem Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj