Strona główna Wiadomości Ciekawostki Za mandat zapłacisz kartą [czekamy na opinie]

Za mandat zapłacisz kartą [czekamy na opinie]

0

Funkcjonariusze policji oraz inne służby uprawnione do wystawiania mandatów karnych za różne wykroczenia będą wyposażeni w terminale płatnicze. Mandat karny będzie można opłacić od razu po jego otrzymaniu. Do tej pory mandaty wystawiane były w formie blankietów, które trzeba było opłacić w określonym terminie przelewem bankowym lub inną formą. Wybór pozostanie oczywiście nadal, mandat będzie można opłacić „od ręki”, ale także w późniejszym terminie.

W przypadku, gdy ukarany mandatem zdecyduje się na opłacenie mandatu kartą, będzie też ponosił koszty opłat bankowych. Co ważne, nie wszystkie patrole policji czy służby będą od razu wyposażone w terminale.

– Policja planuje rozpocząć testy terminali płatniczych, kiedy tylko będzie to możliwe. Początkowo ma ona otrzymać 2 tysiące takich urządzeń. Kolejne będą trafiać do niej stosownie do potrzeb – informuje Komenda Główna Policji.

Z terminali płatniczych będą mogli korzystać nie tylko Polacy, ale i ukarani mandatami mieszkańcy innych krajów. Czekamy na Państwa opinie na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj