Strona główna Wiadomości Kultura i rozrywka Ludzie kina gośćmi Ostrowskiego Festiwalu Filmowego. Grabowski, Konieczna, Budnik i inni

Ludzie kina gośćmi Ostrowskiego Festiwalu Filmowego. Grabowski, Konieczna, Budnik i inni

1

Jako pierwsza w Ostrowskim Centrum Kultury z widzami spotka się JOWITA BUDNIK, polska aktorka filmowa i telewizyjna. Zadebiutowała w „Kochankach mojej mamy” reżyserii Radosława Piwowarskiego. Popularność zyskała po „W labiryncie” – pierwszej polskiej telenoweli. Była inspiracją do scenariusza filmu „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego, później tytułową rolę od tego samego reżysera dostała w filmie „Papusza”. Spotkanie w OCK-u z aktorką zaplanowano na 3 czerwca o godz. 19:00 po koncercie „Swing, Swing, Swing” Big Bandu Powiatu Ostrowskiego.

ALEKSANDRA KONIECZNA z gośćmi Ostrowskiego Centrum Kultury spotka się 4 czerwca o 18:30 przed projekcją „Ostatniej rodziny”. Konieczna to aktorka teatralna, grała m.in. na deskach Teatru Współczesnego oraz Teatru Dramatycznego w Warszawie. Popularność na telewizyjnym ekranie dała jej rola Honoraty w serialu „Na Wspólnej”. Wcieliła się w rolę Zofii Beksińskiej w filmie „Ostatnia rodzina”, za którą otrzymała nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Kolejnym gościem OFF będzie MACIEJ PIEPRZYCA. Polski reżyser filmowo-telewizyjny, scenarzysta i dziennikarz dokumentalny debiutował filmem dokumentalnym „Inna” w 1990 roku. Scenariusze pisał do produkcji „Inferno”, „Marzenia do spełnienia” czy do polskich seriali takich jak „Samo życie”, „Kryminalni” czy „Na dobre i na złe”. Spotkanie z nim zaplanowano na 4 czerwca o 18:30 po projekcji filmu „Jestem mordercą”.

Sporą publiczność z pewnością przyciągnie ANDRZEJ GRABOWSKI. Aktor kojarzony przez wielu z rolą Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat według Kiepskich” w swoim dorobku ma wiele ról w czołowych polskich produkcjach telewizyjnych i teatralnych. Zagrał m.in. w „Ogniem i mieczem”, „Pitbull”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Mała Moskwa”, „Świadek Koronny” i wiele, wiele innych. Grabowskiego w OCK-u zobaczymy 7 czerwca o 19:00 po projekcji filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”.

Na koniec spotkamy się z ŁUKASZEM MACIEJEWSKIM – dziennikarzem, krytykiem filmowym i teatralnym. Maciejewski współpracuje z takimi mediami jak Onet, Dziennik Gazeta Prawna, Teatr czy Kwartalnik Filmowy oraz czasopismo Film. Za recenzje produkcji filmowych i spektakli otrzymał wiele wyróżnień, w roku 2011 wyróżniony nagrodą „Uskrzydlony” Tarnowskiej Fundacji Kultury za wybitne osiągnięcia. W swoim dorobku ma także wydane biografie gwiazd kina i teatru. Spotkanie w Ostrowie zaplanowano na 9 czerwca o godzinie 20:00 w Kinie Komeda.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj