Strona główna Wiadomości Ciekawostki „Łańcuch Światła” przed ostrowskim sądem

„Łańcuch Światła” przed ostrowskim sądem

5

– Dziś o godzinie 21 przed sądami w całym kraju, w tym w Ostrowie Wlkp.,spotykają się ludzie by zademonstrować swój sprzeciw, sprzeciw wobec łamania prawa, łamania konstytucji, przyszliśmy tu jako mieszkańcy miasta, osoby niezwiązane z żadną partią. Spotkaliśmy się spontanicznie – mówił Andrzej Kornaszewski.

– Mam nadzieje, że ten sprzeciw będzie w społeczeństwie narastał, bo nie można pozostać obojętnym i czekać aż ktoś coś za nas zrobi – dodał.

To co dzieje się teraz w naszym kraju to chwila przełomowa, to prawdziwy zamach stanu. To co robi PiS z ustawami o KRS, o sądach powszechnych i sądzie najwyższym to jest właściwie koniec państwa prawa, koniec państwa demokratycznego, bowiem w obecnej sytuacji sądy będą całkowicie upolitycznione -mówił Jerzy Wójcicki – mieszkaniec Ostrowa Wlkp., politolog. – Uważam, że należy protestować, aż do skutku, metodami parlamentarnymi, tak jak my tutaj dziś w Ostrowie „Łańcuchem Światła”, ale może dojść do sytuacji ekstremalnej, w której również mogą zostać użyte środki pozaparlamentarne, mówi się nawet o polskim „Majdanie – dodał.

 

 

5 KOMENTARZE

  1. „Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego zebrali się dziś pod siedzibą ostrowskiego sądu rejonowego.” Ostrów Wielkopolski – miasto w województwie wielkopolskim – liczba ludności: 72 360 ( 2008 -wg Wikipedii), ile osób wzięło udział w tym „spontanicznym” (wg A.Kornaszewskiego ) spotkaniu ?? Czy wszyscy uczestnicy tegoż spotkania to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego ?? kom teraz wejdzie ??

  2. ❝Władze publiczne nie tylko chronią zasady sprawiedliwości, ale również im zagrażają. Stąd też nieustanne poszukanie skutecznej strategii sprawiedliwości politycznej. Taką strategią jest monteskiuszowska zasada trójpodziału władzy.❞

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj