Strona główna Wiadomości Gospodarka i finanse Krotoszyn: Przypadkowe zatrzymanie z narkotykami i zarzuty handlu

Krotoszyn: Przypadkowe zatrzymanie z narkotykami i zarzuty handlu

0

Mundurowi, którzy pełnili służbę na terenie gminy Kobylin zatrzymali do kontroli osobowe Audi.

– Zainteresowanie policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie jednego z pasażerów. Mundurowi postanowili dokładniej przyjrzeć się zarówno kierowcy jak i pasażerom. U jednego z pasażerów, mieszkańca gm. Milicz, znaleziono woreczek z zawartością białego proszku – informuje mł. asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy KPP w Krotoszynie.

Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina. Na tym działania policjantów się nie zakończyły ponieważ ich podejrzenia wzbudziło również dziwne zachowanie kierowcy. Badanie wykazało, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem środka odurzającego. W związku z tym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

– W trakcie przesłuchań i ustaleń policjanci natknęli się na kolejną wskazówkę. Dzięki temu dotarli do osoby, mieszkańca gminy Milicz, u którego w trakcie przeszukania mieszkania znaleziono blisko 10 gramów środków odurzających w postaci amfetaminy oraz pieniądze w polskiej i obcej walucie – dodaje rzecznik.

Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 5 zarzutów usłyszał pasażer, który posiadał przy sobie amfetaminę, natomiast mieszkańcowi gm. Milicz, u którego w mieszkaniu znaleziono środki odurzające postawiono 25 zarzutów za posiadanie i ich sprzedaż. Mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

 

Źródło: KWP Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj