Strona główna Wiadomości Na sygnale Do końca życia ma zakaz kierowania autem. Ale znów pojechał – był pijany

Do końca życia ma zakaz kierowania autem. Ale znów pojechał – był pijany

0

Funkcjonariusze w jednej z podostrowskich miejscowości zatrzymali w ubiegły piątek, 5 maja, samochód osobowy. W trakcie kontroli wyczuli od kierowcy alkohol.

Badanie wykazało, że mężczyzna, który kierował oplem omega był nietrzeźwy. 26-latek miał prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, podczas sprawdzania w policyjnej bazie okazało się, że kierowca ma orzeczony dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz podejrzany będzie odpowiadać przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Co mu grozi? Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości przewidziane są kary grzywny,  ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności – do 2 lat. Sąd zakazuje również ukaranemu prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany jednak jest recydywistą – i jeśli sąd potwierdzi zarzuty stawiane pijanemu kierowcy, który złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Rzecznik prasowy ostrowskiej policji, st. sierżant Małgorzata Łusiak, apeluje za naszym pośrednictwem do wszystkich kierowców o trzeźwą jazdę i przestrzeganie reguł ruchu drogowego, w tym o nieprzekraczanie dozwolonej prędkości (zobacz: materiał wideo).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj