Strona główna Wiadomości Gospodarka i finanse Kalisz: Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Kalisz: Pościg za nietrzeźwym kierowcą

0

Uwagę funkcjonariuszy patrolujących rejon osiedla Majków zwróciło auto, z którego właścicielem rozmawiali podczas jednej z wcześniejszych interwencji.

Dziwne zachowanie osoby siedzącej za kierownicą, która na widok policyjnego radiowozu zaczęła wykonywać niebezpieczne manewry na drodze, wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej mieli wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Postanowili natychmiast interweniować i zatrzymać pojazd do kontroli – mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.        

Mężczyzna siedzący za kierownicą mercedesa nie reagował na polecenia nakazujące zatrzymanie i podjął próbę ucieczki. Stróże prawa błyskawicznie zareagowali i rozpoczęli kilkuminutowy pościg.

– W pewnej chwili zauważyli, że mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Szybko wykorzystali ten moment i zatrzymali kierującego. Kierowcą mercedesa okazał się 48-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie – dodaje.

48-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Wkrótce materiały w powyższej sprawy trafią do sądu, który zadecyduje o wysokości kary oraz terminie odzyskania uprawnień przez kierującego.

źródło: policja kalisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj