Strona główna Region Kalisz Kaliski teatr z kolejnymi dofinansowaniami

Kaliski teatr z kolejnymi dofinansowaniami

0

„Współ-pracuj w kulturze” z programu Rozwój Sektorów Kreatywnych to projekt edukowania pracowników sektora kultury oraz trwałe i efektywne nawiązanie współpracy pomiędzy instytucjami, stowarzyszeniami kulturalnymi i wolontariuszami, tak by opracować wspólną strategię budowania oferty kulturalnej dla mieszkańców Kalisza oraz regionu. Na projekt złoży się pięć dwu- i trzydniowych warsztatów z zakresu: komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, budowania publiczności, współpracy między instytucjami, szerzenia idei wolontariatu czy skutecznego pozyskiwania funduszy.

Do udziału w projekcie „Współ-pracuj w kulturze” zostaną zaproszeni pracownicy instytucji i stowarzyszeń kulturalnych z Kalisza i regionu oraz współpracujący z nimi wolontariusze. Projekt zakończy się w listopadzie 2017 r. opracowanym wspólnie przez uczestników finałowym wydarzeniem artystycznym, na które zaproszona zostanie publiczność.

Projekt „Puls miasta” w ramach Lata w teatrze skierowany natomiast jest do młodzieży w wieku 13-18 lat. W ramach działań uczestnicy projektu wraz z prowadzącymi będą szukać wspólnego mianownika dla przeszłości i teraźniejszości Kalisza, badając dźwiękową historię miasta. Pracując w projekcie „Puls miasta” młodzi ludzie będą mogli poznać historię miejsca, w którym żyją oraz – badając mapy, archiwalne zdjęcia i rozmawiając z mieszkańcami – wyzwolić swoją kreatywność. Tegoroczna edycja Lata w teatrze w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbędzie się w dniach 5-19 lipca.

Partnerami obu projektów są Stowarzyszenie Multi.Art oraz Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Niebawem rozpocznie się rekrutacja uczestników do obu projektów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj