Strona główna Region Jarocin Jubileuszowe spotkania folklorystyczne [zaproszenie]

Jubileuszowe spotkania folklorystyczne [zaproszenie]

0

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne weszły już na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Ziemi Jarocińskiej. W dotychczasowych edycjach spotkań z folklorem wzięły udział 93 zespoły, w tym 54 z zagranicy, z: Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Grecji, Turcji, Włoch, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Mołdowy, Gruzji, Rosji, Słowenii, Serbii, Cypru i Hiszpanii. Funkcję gospodarza festiwalu pełnią zespoły „Snutki” z Potarzycy i „Żegocinianie” z Żegocina.

Spotkania rozpoczną się w czwartek, 29 czerwca koncertem w Żerkowie. Następnego dnia artyści wystąpią w Kotlinie, by w sobotę zawitać do Żegocina. Tam występom towarzyszyć będzie wystawa sztuki ludowej.

Kulminacją imprezy będzie folklorystyczna prezentacja w Jarocinie. W niedzielne popołudnie najpierw przez miasto przemaszeruje barwny korowód z udziałem wszystkich zespołów i kapel. Finałowy koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w parku, przed Pałacem Radolińskich. Imprezie towarzyszyć będzie degustacja potraw regionalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj