Strona główna Wiadomości Gospodarka i finanse Jesteś bezrobotny? Możesz dostać 23 tysiące zł na założenie firmy.

Jesteś bezrobotny? Możesz dostać 23 tysiące zł na założenie firmy.

0

Dotacje mogą uzyskać osoby, które ukończyły 30 lat. Aby otrzymać tę pomoc muszą dodatkowo spełnić jeden z poniższych warunków:
– mieć powyżej 50 lat;                                                                                                 – być kobietą;                                                                                                                – być osobą długotrwale bezrobotną;
– osobą z niepełnosprawnością;
– mieć niskie kwalifikacje.

Ci, spośród uprawnionych do otrzymania pomocy, którzy się zgłoszą do organizatorów, przejdą szkolenia, by dowiedzieć się jak założyć i prowadzić z sukcesem własną firmę.

Program pomocy nosi nazwę ,,DO IT’’ – dotujemy technologie, ale jak informuje nas koordynator projektu Izabela Grabska ze Stowarzyszenia CUBE, pomoc finansowa i doradcza może być udzielona na różnego typu działalność, choćby usługi fryzjerskie czy budowlane.

Do projektu zakwalifikowanych zostanie 45 osób. Po szkoleniach 36 z nich otrzyma dotacje.

Zgłaszać należy się do Centrum Usług Biznesowo – Edukacyjnych Stowarzyszenia CUBE , które poprowadzi szkolenia i udzieli pomocy finansowej. Partnerem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim. Środki na program „Do it” pochodzą z funduszy europejskich.
ZGŁOSZENIA:
Stowarzyszenie CUBE
UL. Sowińskiego 69 (I piętro)
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. 783 652 882; e-mail: biuro@cube22.pl

www.cube22.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj