Strona główna Region Jarocin Jarocin. Lisy do odstrzału

Jarocin. Lisy do odstrzału

0

Ustalając nowe kryteria  kierowaliśmy się przede wszystkim zasadą zrównoważonego rozwoju zasobów przyrody, analizując jednocześnie możliwości finansowe i prawne budżetu powiatu. Biorąc to wszystko pod uwagę Zarząd Powiatu uznał za zasadne kontynuować ten konkurs – informuje Jan Bartczak, Sekretarz Powiatu.

Wsparcie kół łowieckich w zakresie regulacji populacji lisa jest odpowiedzią na zaobserwowany w ostatnich latach problem znacznego wzrostu liczebności populacji lisa, spowodowany głównie przez skuteczne wyeliminowanie wścieklizna, jako choroby, która kiedyś dziesiątkowała zwierzęta. Zwiększenie ilości lisów w istotny sposób oddziałuje na szereg populacji zwierzyny drobnej, takiej jak zające, czy kuropatwy. Powoduje to zauważalny spadek liczebności drobnej zwierzyny. Konsekwencją tego jest coraz częstsze poszukiwanie przez lisy pożywienia w zagrodach gospodarskich.

W roku 2017 odbędzie się II edycja konkursu, którego celem jest nagradzanie kół łowieckie realizujących roczny plan łowiecki w zakresie odstrzału lisa. Zgodnie ze znowelizowanym regulaminem konkursu koła łowieckie w terminie do 31 lipca br. winny przedłożyć sprawozdania z realizacji planu łowieckiego. Komisja konkursowa, powołana przez Starostę Jarocińskiego, po ocenie przedłożonych sprawozdań, przyzna nagrody rzeczowe z przeznaczeniem na potrzeby danego koła. Samorząd powiatu jarocińskiego liczy, że konkurs w znaczący sposób przyczyni się do zmniejszenia liczebności lisa w obwodach łowieckich na terenie powiatu.

źródło: powiat jarociński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj