Strona główna Region Pleszew IV Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej [zaproszenie]

IV Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej [zaproszenie]

0

W plenerze, na placu podworskim nieopodal „Powozowni”, odbędą się konkursy sygnalistów myśliwskich oraz muzyki myśliwskiej, w których zapowiedzieli swój udział soliści i zespoły z całej Polski, a także z Czech i Litwy.

Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in.: pokazy ptaków łowczych oraz psów różnych ras myśliwskich, prezentacje i konkursy rozpoznawania tropów i poroży zwierząt łownych a także stoiska edukacyjne przygotowane m.in. przez Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Rychtalskie” i Ośrodek Kultury Leśnej. W tym dniu Muzeum Leśnictwa zaprasza do nieodpłatnego zwiedzania wystaw z przewodnikiem. Dodatkową atrakcją festiwalu będą punkty z biżuterią łowiecką, miodem i wyrobami pszczelarskimi.

Festiwal rozpocznie się o godz. 10.00 otwarciem wystawy zatytułowanej „Polskie wystawy i ekspozycje łowieckie”, co będzie miało miejsce w „Powozowni”. Zakończenie festiwalu zaplanowano na godz. 17.00. Wówczas nastąpią ogłoszenie wyników konkursu oraz koncert finałowy.

Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, przy współudziale nadleśnictw: Antonin, Grodziec, Kalisz, Krotoszyn, Przedborów, Syców, Taczanów; Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach; Okręgowej Rady Łowieckiej w Kaliszu; Samorządu Województwa Wielkopolskiego; Starostwa Powiatowego w Pleszewie i Gminy Gołuchów.

Wstęp wolny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj