Strona główna Region Jarocin „Ironia 7 dni” na rynku w Jarocinie

„Ironia 7 dni” na rynku w Jarocinie

0

Wystawa składa się z czternastu postaci ludzkich, siedmiu kobiet i siedmiu mężczyzn. Postacie ustawione są w dwóch liniach znikających w perspektywie, na tle budynku ratusza. Wszystkie figury są jednolicie odlane, nagie i zdają się bezmyślnie patrzeć w przestrzeń. Ich ciała są idealne, atletyczne, chciałoby się powiedzieć spiżowe – choć odlane są z aluminium. Każda ma 2,5 metra wysokości. 

To już trzecia wystawa artysty – rzeźbiarza Michała Batkiewicza, którą będą mogli oglądać jarociniacy. Na rynku w Jarocinie gościły już ekspozycje: „Cywilizacja” i „Chichot życia”.  

Michał Batkiewicz urodził się w 1957 r. w Nowym Targu. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem, a następnie wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest autorem licznych rzeźb i pomników, które stoją m. in. w Hamburgu (Niemcy), Buenos Aires (Argentyna), Toledo (USA), Turynie (Włochy) i w wielu miastach w Polsce. Wykonał też w skali 1:3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla kościoła św. Jana Kantego w Chicago (USA).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj