Strona główna Region Jarocin Handlowali narkotykami. Wpadli w ręce policji

Handlowali narkotykami. Wpadli w ręce policji

2

W środę, 14 czerwca, po godzinie 20:00, policjanci zatrzymali w Kaliszu do kontroli kierowcę auta renault. Mundurowi podejrzewali, że siedzący za kierownicą pojazdu 19-letni mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło te przypuszczenia. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Podczas sprawdzania auta funkcjonariusze znaleźli narkotyki – w bagażu należącym do 18-letniej pasażerki pojazdu. – Nastolatka przewoziła 100 gramów amfetaminy, 30 tabletek ekstazy oraz blisko 0,3 grama marihuany – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W toku dalszych czynności związanych ze sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy przeszukali mieszkanie 28-letniego kaliszanina i zabezpieczyli blisko 900 gram amfetaminy oraz 160 tabletek ekstazy. Wszystkie narkotyki trafiły do policyjnego depozytu.

 – Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków, to kwota blisko 40 tys. złotych. Tysiąc działek dilerskich amfetaminy oraz 190 tabletek ekstazy nie trafi na rynek. Jest to jedna z większych ilości narkotyków, przejęta w tym roku przez kaliskich policjantów- podkreślamł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Podejrzanym w tej sprawie, 18-letniej mieszkance Jarocina oraz 28-letniemu kaliszaninowi zarzuty przedstawił prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Oboje odpowiedzą za uczestniczenie w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych i środków odurzających, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za czyn którego się dopuścili grozi kara 10 lat więzienia.

Mężczyzna, decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. 18-latka została objęta policyjnym dozorem.

Odpowiedzialności nie uniknie również kierowca renault. Jeśli badania laboratoryjne krwi pobranej od 19-latka wykażą w jego organizmie obecność narkotyków, usłyszy on zarzut. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj