Strona główna Wiadomości Gospodarka i finanse Hala ma powstać „bez zbędnej zwłoki”

Hala ma powstać „bez zbędnej zwłoki”

0

Projekt prezentował Jakub Paduch. Radny podkreślał, że za tym, żeby w mieście powstała hala widowiskowo-sportowa są wszyscy rajcy i przedstawiciele władz miasta. Różnice dotyczą tego, jak ma być to hala i w jaki sposób realizowana ma być ta inwestycja.

– Nie jesteśmy jeszcze pewni, jak zakończą się przewidziane na dzisiaj głosowania dotyczące umożliwienia wykupu i modernizacji hali przy ulicy Kusocińskiego. Dlatego chcemy zabezpieczyć dwie kwestie: po pierwsze zobowiązujemy władze miasta do bezzwłocznego działania i znalezienia alternatywy, jeżeli projekt K-1 dzisiaj nie przejdzie. Po drugie zapewniamy co miesięczne sprawozdanie, czyli informację o tym, jak wyglądają postępy w tej kwestii – wyjaśnia radny Paduch.

– Jak rozumiem, poprzedni prezydenci byli przeciwko hali, radni poprzednich kadencji byli przeciwko hali, a teraz radny i przyszły prezydent Paduch jest za halą. Zresztą podobny przekaz forsowała również pani prezydent – komentował radny Wojciech Matuszczak. – Nie jest możliwe, żeby spółka prawa handlowego, jaką jest CRK, które ma realizować tę inwestycję, każdego miesiąca zdawała sprawozdanie z wykonania. Odbieram tę uchwałę jako formę „politycznego lansu”. Już sobie wyobrażam, co się będzie działo na pana facebookowym profilu.

– Również uważam, że podejmowanie podobnej uchwały nie ma sensu, i nie rozumiem, co miałaby ona wnieść. Kierunek jest już obrany i jest to modernizacja K-1. Nie mamy już czasu na to, żeby roztrząsać podobne kwestie – dodał Jarosław Lisiecki, przewodniczący rady.

Ostatecznie projekt został uchwalony. Za głosowało 12 radnych, przeciw 10, 1 wstrzymał się od głosu.

Głosowanie, które umożliwi lub zablokuje wykup i modernizację hali przy ul. Kusocińskiego odbędzie się jeszcze dzisiaj. Na sali sesyjnej zbierają się już kibice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj