Strona główna Wiadomości Ciekawostki Goście z Westerstede w Pleszewie

Goście z Westerstede w Pleszewie

0

Wymiana uczniów w ramach partnerskiej współpracy między niemieckim miastem Westerstede a Zespołem Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim to już tradycja. W ubiegłym roku polscy uczniowie pojechali do Niemiec, teraz sześcioro uczniów i dwóch opiekunów z Westerstede goszczą w naszej gminie. Przyjechali w poniedziałek 8 maja, zakończą swój pobyt w sobotę  13 maja. To doskonała okazja, by poznać Pleszew, ale i polskie obyczaje i tradycje, bowiem goście nocują u pleszewskich rodzin. Dla wszystkich to także doskonała okazja do kontaktu z językiem obcym.

Jednym z punktów programu pobytu była wizyta w ratuszu. Młodzież spotkała się z Arkadiuszem Ptakiem – zastępcą burmistrza MiG Pleszew we wtorek 9 maja. Burmistrz opowiedział im pokrótce o historii partnerstwa oraz o budynku, w którym goszczą, a także o pleszewskich szkołach.  Dostali również promocyjne upominki.

Młodzież tego samego dnia odwiedziła pleszewskie Muzeum Piekarstwa, gdzie wzięła udział w warsztatach. Spacerowali po ulicach Pleszewa. Byli także w największej pleszewskiej firmie FAMOT Pleszew. Program obejmował ponadto wyjazd do Poznania, gdzie młodzież zobaczyła nie tylko starówkę, ale i zwiedzała fabrykę cukierków oraz bawiła się w parku trampolin. W kolejnych dniach goście pojadą do Kalisza oraz Gołuchowa. Ponadto uczestniczą w lekcjach razem z uczniami szkoły w Taczanowie Drugim oraz w szkolnych Teatraliach.

Wizyta zakończy się wspólnym przygotowaniem kolacji w szkole. W sobotę 13 maja uczniowie wrócą do Westerstede.

źrółdło: UM Pleszew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj