Dotacje miałyby zostać przeznaczone na instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i piece na biomasę.
Na inauguracyjnym spotkaniu 13 lipca przedsiębiorcy zadeklarowali łącznie zapotrzebowanie na budowę instalacji OZE, które miałoby wystarczyć do wygenerowania prawie 2 megawatów.
W każdym przypadku ma to być nie więcej niż 40 kilowatów, gdyż takie instalacje nie wymagają pozwolenia na budowę.
Na spotkaniu ustalono wstępny harmonogram działania oraz przygotowania dokumentacji aplikacyjnej.
Spodziewane 60-80% dofinansowania do instalacji OZE, to magnes przyciągający przedsiębiorców do konsorcjum.
Firmy ubiegają się o dotacje na podobnych warunkach, jakie niedawno uzyskały na instalacje OZE osoby fizyczne.
Z inicjatywą utworzenia konsorcjum firm wyszli prezes Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. Marek Kolasiński oraz stowarzyszenie Wielkopolski Klub Ekologiczny.
– Jeśli dostaniemy dofinansowanie, to pierwsze OZE powstaną w przyszłym roku – zapowiada prezes Wielkopolskiego Klubu Ekologicznego Ryszard Chmielina.
Na razie w organizowaniu konsorcjum biorą udział firmy ostrowskie, ale jego inicjatorzy deklarują, że będzie ono otwarte dla przedsiębiorców z całej Wielkopolski.
Organizatorzy zapraszają przedsiębiorstwa zainteresowane pozyskaniem środków na budowę źródeł OZE. Koordynatorem tworzenia konsorcjum jest Ryszard Chmielina z Wielkopolskiego Klubu Ekologicznego. Kontakt telefoniczny: 603 293 957
Panie Juliuszu…. „Firmy ubiegają się o dotacje na podobnych warunkach, jakie niedawno uzyskały na instalacje OZE osoby fizyczne.”
Żadna z osób fizycznych nie otrzymała jak do tej pory dotacji. Składanie wniosków (kotły na biomasę ) przedłużono do 19.07
Po tym czasie być może ruszy cała procedura.
Dziękuję za uwagi, ale proszę przeczytać ponownie: w tekście jest napisane, że osoby fizyczne uzyskały określone warunki (ubiegania się o dotacje) i na takich warunkach mogły złożyć wnioski (termin przedłużono, ale niektórzy chętni wnioski już złożyli). Przedsiębiorcy dopiero się o podobne warunki ubiegają.Pozdrawiam