Strona główna Wiadomości Ciekawostki Dziś Światowy Dzień Bociana Białego

Dziś Światowy Dzień Bociana Białego

0

Do trzech razy sztuka

Po licznych perypetiach na początku sezonu, czterech (pięciu) jajach spisanych przez samicę z Raszkowa – Zośkę – na straty, bocianica znalazła wreszcie odpowiedniego partnera i przystąpili razem z Raszkiem do godów. Dziś w nocy, w Światowym Dniu Bociana Białego z jaja wykluł się trzeci pisklak. W gnieździe jest jeszcze jedno jajo.

Arcik i Profesją wyrównają rekord!

Bocianie gniazdo w Lewkowie po oczyszczeniu pod koniec ubiegłego sezonu dziś znów wygląda jak jedno wielkie śmieciowisko. Nie przeszkadza to jednak bocianom w sezonie lęgowym. Czwarte pisklę wykluło się tam wczoraj (30.05) około godziny 17:44. Poinformowała o tym fakcie forumowiczka @Ria na forum.bociany.tv. W Lewkowie były już cztery pisklęta.

Przygodzice w formie

Przygoda i Dziedzic, dwa bociany z gniazda zlokalizowanego przy Urzędzie Gminy w Przygodzicach mogą cieszyć się z piątki dorodnych piskląt. Część z nich ma już kilka dni, co zdecydowanie zwiększa ich szansę na wylot z gniazda – czyli szczęśliwe zakończenie sezonu lęgowego, po kilku nieudanych latach.

Bociany przylatują do gniazd od końca marca do połowy kwietnia. Przystępują do godów i po kilku dobach pojawiają się pierwsze jaja. Skorupki zaczynają pękać dokładnie w 33. dniu inkubacji (czasem muszą minąć 34. doby). Pisklęta będą gotowe do lotów od połowy lipca.

W materiale wideo reportaż z Raszkowa i Przygodzic.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj