Strona główna Wiadomości Ciekawostki Dziennie pokonywać będą 150 km. Celem jest Rzym

Dziennie pokonywać będą 150 km. Celem jest Rzym

1

W ubiegłym roku zrealizowali rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Mariazell na terenie Austrii pokonując 870 km. W tegorocznej wyprawie do Rzymu celowo omijają Austrię mówiąc krótko: „już tam byliśmy”. Wyjazd zaplanowano na 14 czerwca 2017 r na godzinę 6 rano.

Trasa rozpoczyna się w Ostrowie. Ruszamy spod kościoła Matki Boskiej Fatimskiej. Pierwszym celem jest Częstochowa i Góra św. Anny, a potem przez Słowację, Węgry, Słowenię do Włoch. Nasza podróż potrwa 2 tygodnie – wyjaśnia Zbigniew Przygoda.

Zgodnie z założeniem dziennie pokonywać będą 150 km, w sumie 2.100 km. Celem podróży jest Rzym, a właściwie Watykan, gdzie zaplanowano audiencję z Papieżem Franciszkiem w dniu 28 czerwca 2017r. Do kraju powrócą samochodem 30 czerwca 2017r.

Z budżetu Powiatu Ostrowskiego sfinansowano zakup profesjonalnych koszulek rowerowych.  – Marzy nam się wyprawa do Fatimy, ale z pewnością nie w tym i raczej nie w przyszłym roku. Do pokonania będzie 4200 km, dlatego trzeba będzie się o wiele lepiej przygotować – dodaje Zbigniew Przygoda.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj