Strona główna Po lekcjach Dzień Teatru z edukacją prawną w tle…

Dzień Teatru z edukacją prawną w tle…

0

Jako że od lutego br. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim działa Szkolne Centrum Mediacji, tegoroczne obchody Dnia Teatru w tej placówce połączone zostały z edukacją prawną. Już od jakiegoś czasu uczniowie biorą udział w warsztatach prowadzonych przez panią mecenas Annę Stawicką z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, dotyczących podnoszenia wiedzy i świadomości prawnej oraz korzystania z prawa w codziennym życiu, kształtowania odpowiednich postaw społecznych i idei mediacji rówieśniczych.

Do tematyki prawniczej nawiązywały scenki rodzajowe zaprezentowane przez piątoklasistów, którzy w oparciu o mit o królu Koryntu – Syzyfie przybliżyli grupie wiekowej IV – VI tajniki zawodów prawniczych: sędziego, prokuratora, adwokata. Rekwizyty, takie jak: togi z odpowiednimi kolorami żabotów, młotek egzekucyjny, teczka z aktami sprawy przeciwko oskarżonemu bohaterowi pozwoliły zebranym poczuć się jak na prawdziwej sali sądowej. Inspiracją etiud aktorskich w wykonaniu młodych artystów stały się utwory zaczerpnięte z klasyki literatury dziecięcej oraz mitologii. Wybór nie był przypadkowy, gdyż priorytetem SP 9 w roku szkolnym 2016/2017 jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci. Istotnym punktem spotkania okazał się również spektakl w wykonaniu szóstoklasistów, którzy na potrzeby wtorkowego spotkania zaadaptowali i wystawili baśń promującą czytanie.

Świętowanie Dnia Teatru przygotowanego przez szkolne koło teatralne Melpomenki
pod kierunkiem pani Sylwii Napieralskiej i koło miłośników Francji prowadzone przez panią Izabelę Trelkę zachęciło uczniów do poznawania zarówno ciekawych lektur, jak i sięgania po nowe środki ekspresji i podejmowania kolejnych artystycznych wyzwań. Zatem czytajmy i rozwijajmy swoją wyobraźnię!

Opracowały: Sylwia Napieralska i Izabela Trelka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj