Strona główna Wiadomości Gospodarka i finanse Drogowcy wchodzą na Śmigielskiego

Drogowcy wchodzą na Śmigielskiego

0

Trzy firmy wystartowały w przetargu dotyczącym przebudowy 355-metrowego odcinka ulicy Śmigielskiego. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna. Remont kosztować będzie miasto blisko 470 tysięcy złotych. Podczas rozstrzygania przetargu, poza ceną, pod uwagę brany był także okres gwarancji na wykonane prace budowlane. W przypadku krotoszyńskiej firmy jest to 60 miesięcy.

Inwestycja to jednak nie tylko naprawa nawierzchni jezdni. Powstanie tu także ścieżka rowerowa. 

– Nawierzchnia ulicy Śmigielskiego wymaga kompleksowego remontu. Nie zapominamy też o rowerzystach, dla których, na całej długości ulicy, powstanie obustronna ścieżka rowerowa – ścieżka z betonu asfaltowego, po którym użytkownikom jednośladów jeździ się wygodniej, niż po kostce. Z kostki natomiast wykonane będą chodniki – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeszcze w tym roku, po zakończeniu tego etapu inwestycji, wykonana zostanie jej druga część – od ulicy Waryńskiego do ulicy Ledóchowskiego. Tutaj także, wzorem pierwszej części inwestycji, wybudowana będzie ścieżka rowerowa, chodniki oraz nasadzenia zieleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj