Strona główna Region Jarocin Dima Gorelik na rozpoczęcie festiwalu kultury żydowskiej

Dima Gorelik na rozpoczęcie festiwalu kultury żydowskiej

0

Na początek Dima…

Dima Gorelik, Shahar Elnatan i Franciszek Pospieszalski zagrają w piątkowy wieczór w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Muzycy zaserwują mieszkankę ethno-jazzu i muzyki izraelsko-ukraińskiej z nowoczesnymi instrumentami. Posłuchać będzie można gitary, kontrabasu, perkusji i oczywiście charakterystycznego wokalu. Dima Gorelik przeniesie słuchaczy do krain znad Morza Śródziemnego. Koncert 12 maja o godzinie 20:00, a wstęp jest wolny dla wszystkich.

Radość Życia w pigułce

Festiwal Simchat Chajim, co znaczy Radość Życia na dobre rozpocznie się 19 maja w Jarocinie i Krotoszynie. W jarocińskim JOK-u już o 10:00 „Spotkanie z Ocaloną z Holocaustu” czyli osobami, które przeżyły czas Zagłady. O 19:30, także w JOK-u wernisaż wystawy „Wiza do życia”. Wstępy na oba wydarzenia są wolne. Wieczorem muzyczna część festiwalu, czyli koncert otwarcia Klazmafour i Nikoli Kołodziejczyk w JOK-u. Początek o 20:00, wydarzenie jest biletowane.

W tym samym dniu w Krotoszynie o 16:00 rozpocznie się szkolenie dla nauczycieli z zakresu wielokulturowości. Pedagodzy w Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw nauczą się m.in. jak przekazywać wiedzę o kulturach czy na jakie ich wartości zwracać uwagę. W Galerii Refektarz o 18:00 zaplanowano „Ćwiczenia oddechowe”, czyli wernisaż wystawy Dawida Marszewskiego.

Simchat Chajim Festival to dużo więcej

O kolejnych wydarzeniach w ramach festiwalu kultury żydowskiej będziemy informować na portalu wlkp24.info na bieżąco. Nie tylko w Jarocinie i Krotoszynie zaplanowano cykl wydarzeń. Miastami gościnnymi, w których odbędzie się kilka eventów są m.in. Zduny, Odolanów, Kobylin czy Koźmin Wielkopolski. Festiwal potrwa do 27 maja włącznie. Patronat medialny sprawują portal wlkp24.info i telewizji Proart. Oficjalna strona internetowa festiwalu i szczegółowy rozkład wydarzeń TUTAJ.

Foto: materiały zespołu publ. na stronie simchatchajim.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj