Strona główna Wiadomości Ciekawostki Ćwiczenia na obwodnicy. Samochód ciężarowy wjeżdża w grupę pasażerów

Ćwiczenia na obwodnicy. Samochód ciężarowy wjeżdża w grupę pasażerów

1

 

Dziś przed oficjalnym otwarciem ratownicy poznają szczegółowe procedury działania w miejscu, w którym może dochodzić do poważnych zdarzeń drogowych. Scenariusz zakładał sytuację, w której samochód ciężarowy wjechał w grupę ludzi na obwodnicy. Wcześniej awarii uległ autobus, stąd młodzież znajdowała się poza pojazdem, na drodze. Rannych było ponad 20 osób. Na miejscu pojawiło się 8 jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu ostrowskiego.

W ćwiczeniach brali udział ratownicy medyczni, strażacy, policjanci, na miejscu pojawiły się też osoby, które wchodzą w skład grup reagowania kryzysowego. Wszyscy mierzyli się z czasem, wielozadaniowością, schematami działania, procedurami, opracowywali drogi dojazdu. W akcji uczestniczyła też załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Michałkowie.

W materiale filmowym o akcji mówią jej koordynatorzy: Wojciech Kornaszewski – ratownik medyczny i mł. bryg. Jacek Chwiałkowski z KP PSP w Ostrowie Wlkp. Więcej na ten temat w Wydarzeniach. Początek o godzinie 17:20.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj