Strona główna Wiadomości Ciekawostki „Chcemy wszystko. Tylko po co?”, czyli o tym czy uzależnić można się od wszystkiego

„Chcemy wszystko. Tylko po co?”, czyli o tym czy uzależnić można się od wszystkiego

0

Uzależnienie głównie kojarzy się z alkoholem, narkotykami, papierosami czy hazardem. Zaraz potem, po głębszym zastanowieniu się, na myśl może przychodzić np. kawa, zakupy, praca, czy internet. Ten ostatni to przedmiot uzależnienia coraz większej ilości osób na całym świecie. Dostępność do nowych technologii sprawia, że często sami nie mamy pojęcia o tym, że nie potrafimy żyć bez telefonu z internetem czy bez laptopa ze stale włączonym Wi-Fi.

Zagadnienie uzależnienia jest jednym z ciekawszych w dziedzinie psychologii, ale wartym poznania nie tylko z samej ciekawości właśnie, ale dlatego, by samemu zastanowić się czy już mamy z czymś problem. Nawet potrzeba ciągłego zmieniania samochodu, fryzury, koloru paznokci lub wewnętrzne poczucie konieczności kupowania tylko jednego produktu spożywczego może być zalążkiem nałogu lub już całkiem poważnym problemem.

W krótkim materiale filmowym o tym, skąd bierze się uzależnienie i jak poważnym jest problemem mówi Hanna Rozbicka-Winiecka, szefowa Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj