Strona główna Wiadomości Samorząd Burmistrz Ostrzeszowa dziękuje za przypomnienie o potędze natury

Burmistrz Ostrzeszowa dziękuje za przypomnienie o potędze natury

0

O akcji jednego z mieszkańców pisaliśmy na portalu wczoraj:

http://wlkp24.testowa.info/aktualnosci/19688,ostrzeszow-mroz-nie-odpuszcza-puszczaja-za-to-nerwy.html

Dzisiaj poprosiliśmy o komentarz burmistrza Mariusza Witka do tej sprawy.

– Dziękuję tej osobie, że przypomniała mi o potędze natury. Chciałbym za państwa pośrednictwem zaapelować o to, aby zarówno kierowcy, jak i piesi zachowali szczególną ostrożność. Jest zima. Chcę tylko podkreślić, że w niektórych gminach nie sypie się soli na drogi, bo środowisko na tym cierpi. Pojawiają się też opinie, że sól niszczy samochody. Pieniądze na skuteczne odśnieżanie dróg na terenie gminy są, ale wydawanie ich „na prawo i lewo” nie jest dobrym rozwiązaniem – tłumaczy burmistrz Witek.

– Chciałbym tylko przypomnieć, że na terenie miasta rozlokowanych jest kilkadziesiąt skrzyń z mieszanką piasku i soli. Są one uzupełniane na bieżąco. Osoba, która zostawiła ten worek ze solą pod drzwiami, miała nawet jeden taki pojemnik kilkadziesiąt metrów od siebie. Firmy, które zaś wygrały przetarg na odśnieżanie dróg to sprawdzone firmy. Oni znają teren – dopowiada włodarz gminy Ostrzeszów.

Miasto i Gmina Ostrzeszów podzielona jest na sześć okręgów. Samo miasto to jeden okręg, w którym osobno firmy odśnieżają drogi i osobno chodniki. Większość dróg na terenie gminy jest utrzymywana w 4. standardzie.

– Teoretycznie mamy 48 godzin po ustaniu opadów na interwencję, ale my działamy niemal jak na krajówce, czyli błyskawicznie – kwituje burmistrz.

Jak dopowiada Witek priorytetem dla firmy odśnieżających drogi są okolice skrzyżowań oraz łuki i wydaje się, że na jakość odśnieżania tych miejsc najbardziej skarżą się mieszkańcy. 

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj