Strona główna Wiadomości Gospodarka i finanse Biskupice: Kanalizacja z dofinansowaniem

Biskupice: Kanalizacja z dofinansowaniem

3

Wniosek został złożony w listopadzie ubiegłego roku na konkurs w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. – Dofinansowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie profesjonalnie przygotowana dokumentacja do wniosku – powiedział Paweł Błaszczyk.

Realizacja zadania zakłada wykonanie systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych o długości 3 259 metrów, modernizację stacji uzdatniania wody (wymiana zbiornika filtrów) oraz remont 270 metrów odcinka sieci wodociągowej. Ulepszenie infrastruktury zarówno wodociągowej, jak i kanalizacyjnej poprawi warunki bytowe mieszkańców.

Łączny koszt inwestycji to 2 678 859,39 zł, w tym dofinansowanie unijne wynosi aż 1 704 558,00 zł (63,63%). Jej zakończenie zaplanowano na kwiecień 2018 roku. W przyszłym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj