Strona główna Wiadomości Kultura i rozrywka Artyści – złomiarze tworzą w Pleszewie

Artyści – złomiarze tworzą w Pleszewie

0

Właśnie wystartowała siódma edycja Pleneru Rzeźbiarskiego im. Mariana Bogusza „Złom Art”. Przez pięć kolejnych dni ciężką pracę będą wykonywać studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzą rzeźby ze złomu, nadając mu „drugie życie”, nowe znaczenie, artystyczną wartość. W ciągu wcześniejszych sześciu edycji powstało kilkadziesiąt intrygujących i nierzadko abstrakcyjnych prac.

– Finał Pleneru odbędzie się 15 lipca na pleszewskim rynku. Będzie można wówczas oglądać powstałe rzeźby oraz przyjrzeć się, jak młodzi artyści dokonują ostatnich szlifów, poprawek – zapowiada Anna Bogacz, rzecznik prasowy UMiG Pleszew. W sobotę więc każdy może odwiedzić centrum Pleszewa i oglądać nie tylko gotowe już prace, ale i proces ich tworzenia. W ciągu całego tygodnia rzeźbiarzy będzie można spotkać w różnych miejscach miasta.

Od samego początku patronem pleneru jest Marian Bogusz (1920-1980), urodzony w Pleszewie artysta i animator kultury. Zajmował się głównie malarstwem, rysunkiem, rzeźbą oraz scenografią. Najciekawsze prace Bogusza to blachy i obrazu z lat siedemdziesiątych XX wieku, a część jego dzieł – głównie papierowych – można oglądać w Muzeum Regionalnym w Pleszewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj