Strona główna Wiadomości Kultura i rozrywka Andrzej Leraczyk nagrodzony za zasługi dla kultury

Andrzej Leraczyk nagrodzony za zasługi dla kultury

1

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Auli Artis Collegium Da Vinci w Poznaniu.  Andrzej Leraczyk odebrał z rąk marszałka Marka Woźniaka nagrodę za całokształt dorobku kulturalnego.

Andrzej Leraczyk został uhonorowany za działalność jako animator kultury. Dzięki jego inicjatywie i pracy twórczej powstały oraz są kontynuowane uznane wydarzenia skupiające międzynarodowe grono wykonawców oraz miłośników muzyki z Polski oraz świata. Należą do nich: odbywający się od 35 lat Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni – Antonin”, 33 edycje Konfrontacji Chopinowskich, 29 edycji Turnieju Pianistów Stypendystów Zagranicznych o nagrodę im. Księcia Antoniego Radziwiłła w Antoninie oraz 15 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Wielkanocnego „Ciemna jutrznia”. Członek władz krajowych Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie i zarazem przewodniczący koła ostrowskiego.

Ostrowianin znalazł się w gronie 5 tegorocznych laureatów. Tego samego wieczoru nagrodę w kategorii „twórczość artystyczna” odebrała malarka Elżbieta Wasyłyk – profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, w kategorii „animacja i upowszechnianie kultury”: pianistka Danuta Gościńska – kierownik sekcji Fortepianu i Organów w PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie oraz malarka Zofia Wawrzyniak – emerytowana nauczycielka plastyki, natomiast w kategorii „całokształt dorobku kulturalnego” oprócz Andrzeja Leraczyka uhonorowany został Janusz Stolarski – aktor, reżyser, animator kultury teatralnej, dydaktyk i wychowawca młodych twórców.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj